Volná místa v Irsku v sektoru financí

Proč jsou v Irsku volná místa v oboru financí?
 
V Irsku je finační sektor zdrojem nových pracovních míst jak pro domácí obyvatele, tak i pro pracovníky ze zahraničí. Odvětví finančních služeb je v poslední době jedním z největších zaměstnavatelů v zemi, je také největším tahounem hospodářského růstu a rozvoje Irska. Díky dobrému stavu ekonomiky vznikly v Irsku v posledních 10ti letech tisíce nových pracovních příležitostí i pro zahraniční pracovníky.
 
Stručný přehled:
 
Ve finančním sektoru v Irsku pracuje 237 000 lidí
Jenom v roce 2004 vzniklo v tomto oboru na 16 tisíc nových pracovních míst
Mezinárodní finanční společnosti nabízejí široké spektrum krátko- i dlouhodobých pracovních nabídek pro zahraniční zaměstnance
Mnoho pracovních nabídek existuje i ve firmách, které obsluhují irské hospodářství, hodně hledají např. hypotéční poradce, realitní makléře, advokáty
Irsko v posledních dvaceti letech strategicky investovalo s cílem přilákat velké nadnárodní finační korporace, aby si v Irsku otevřely své centrály či pobočky
 
Zaměstnanost ve finančním sektoru
 
Pracovní příležitosti u nadnárodních společností Během posledních 15ti let se Irsku podařilo přilákat velké množství nadnárodních společností poskytujících široké spektrum finančních služeb, většina se usídlila ve IFSC (International Finance and Service Centre) v Dublinu. Mezi jinými to např. jsou Citigroup, JP Morgan Chase, ABN AMRO, ING Group, MBNA, Merrill Lynch, State Street, Unicredito a AIG. Tyto firmy do Irska přilákaly daňové úlevy, kvalifikovaná a vzdělaná pracovní síla, telekomunikační infrastruktura a politická stabilita.
 
Irsko se také snaží přilákat nefinanční nadnárodní společnosti, aby do země umístily své finanční operace, jako jsou např. řízení peněžních prostředků (treasury management), sdílené služby či zákaznická centra, a tím vytvářely pracovní místa jak pro domácí, tak i zahraniční pracovníky.
 
Díky růstu ekonomiky, roste i domácí finanční sektor. Stále narůstá počet nových míst v domácích firmách obsluhujících irský trh, např. v oborech jako jsou bankovnictví, řízení fondů, pojišťovnictí nebo účetnictví.
 
Volná pracovní místa v irském finančním sektoru zahrnují např. práce v účetnictví, statistice, pojišťovnictví, firemním bankovnictví a mnohé další.
 
 
To view this information in English, please click here www.jobsearch.ie .
 
Om deze informatie in het nederlands te zien, klik - hier - www.irelandjobs.nl .
 
Peržiūrėti šią informaciją lietuvių kalba spauskite čia - www.irelandjobs.lt .
 
Diese Information in Deutsch ansehen - hier klicken - www.irelandjobs.de .
 
Aby obejrzeć tą stronę po polsku, kliknij - www.irelandjobs.pl .